Pozycjonowanie - pytania i odpowiedzi

 • Czy warto pozycjonować stronę?
  Pozycjonowanie jest jedną na najbardziej opłacalnych metod reklamowania się w internecie. Z dnia na dzień ilość użytkowników sieci rośnie w bardzo szybkim tempie. Z internetu korzystają każdego dnia miliony osób w różnym wieku, dlatego możemy szybko dotrzeć z ofertą do określonej grupy docelowej. Pozycjonowanie pozwoli użytkownikom poznać Twoją firmę, wykreować produkt, zdobyć popularność i zyskać dobrą pozycję na rynku.
 • Co jest korzystniejsze: reklama AdWords czy pozycjonowanie strony?
  Zarówno jedna jak i druga forma marketingu internetowego ma swoje plusy i minusy. Podstawową różnicą pomiędzy tymi dwiema rodzajami reklamowania jest koszt i czas realizacji usługi. W przypadku reklam AdWords, strona może pojawić się na pierwszej stronie wyszukiwarki w wybranym przez nas momencie, podczas gdy na efekty pozycjonowania – w zależności od stopnia trudności frazy - możemy czekać nawet kilka miesięcy. Jednocześnie koszty reklamowania strony w systemie AdWords są znacznie wyższe niż w przypadku pozycjonowania.
 • Jak wygląda proces pozycjonowania strony?
  Pozycjonowanie strony jest dość złożonym procesem, który składa się z kilku etapów. W pierwszej kolejności wybierane są słowa kluczowe powiązane z tematyką strony internetowej. Następnie, na podstawie ilości wyszukań przez użytkowników fraz oraz ich konkurencyjności, selekcjonowane są najlepsze z nich i przystępujemy do ich wyceny. Spośród przedstawionych przez nas propozycji słów kluczowych klient wybiera te, które go interesują. W dalszej kolejności przeprowadzana jest optymalizacja strony, następuje ma miejsce przygotowanie stron zapleczowych oraz rozpoczyna się proces zdobywania i delegowania linków do danej strony.
 • Od czego zależy cena pozycjonowania?
  Koszt pozycjonowania słowa kluczowego zależy od wielu czynników, m.in. czy jest to fraza ogólnopolska czy też lokalna, ilości wyszukań przez użytkowników oraz konkurencyjności danego słowa bądź słów. Cena pozycjonowania strony internetowej zależy od ilości słów kluczowych, na jakie zdecyduje się klient. Przy większej ilości fraz przewidujemy rabaty.
 • Co to jest optymalizacja strony?
  Optymalizacja strony internetowej jest to czynność mająca na celu dostosowanie witryny pod kątem wyszukiwarek, która prowadzi do uzyskania przez daną stronę wysokich pozycji w wyszukiwarkach dla określonych słów kluczowych.
 • Jaki jest czas pozycjonowania strony?
  Czas pozycjonowania strony na określone słowa kluczowe zależy od długości i stopnia trudności fraz oraz czasu występowania strony w indeksie wyszukiwarki Google. Okres po którym strona internetowa może znaleźć się na pierwszej stronie wyszukiwarki może wynieść od tygodnia do kilku miesięcy.
 • Od czego zależy pozycja strony internetowej?
  Pozycja witryny w wyszukiwarce Google zależy od bardzo wielu czynników o różnej randze i znaczeniu. Wśród nich duży wpływ ma m.in. nazwa jak i czas występowania strony w indeksie wyszukiwarki Google, treść witryny a także ilość i jakość odwołań do strony (linków).

Szybki kontakt


URBISOFT


Nasze biuro

Kościuszki 123 lok. 312
90-441 Łódź781 806 905

kontakt@urbisoft.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone -  UrbiCMS 2013